twoja
lista
>
Projekt gotowy czy indywidualny? Czym się różnią, jak wybrać?

Projekt gotowy czy indywidualny? Czym się różnią, jak wybrać?

Kiedy decydujesz się na budowę domu, po załatwieniu wszystkich formalności, takich jak pozwolenie na budowę, dołączenie do działki prądu, wody, czy kanalizacji i wielu innych decyzjach, pozostaje jedna ważna kwestia. Wybór projektu. I tu również pojawiają się schody. Pomijając kwestie gustu, wielkość działki i inne czynniki, pozostaje decyzja, czy wybrać projekt domu indywidualny, czy gotowy. Dlatego dziś przedstawimy oba te rozwiązania i ich najważniejsze plusy i minusy.

 

Czym charakteryzują się gotowe projekty domów?

 

Gotowe projekty domów zyskują na coraz większej popularności. Dlaczego? Na pewno są one bardzo wygodną i stosunkowo szybką opcją. Z odpowiednim doradztwem, dobierzecie bez problemu projekt pasujący do Twojej działki oraz potrzeb. Specjalista w biurze projektowym doradzi Ci konkretne, użyteczne i innowacyjne rozwiązania. Co ważne, zwróci on też uwagę na elementy, o których mogłeś nie pomyśleć - umówmy się, nie każdy z nas musi znać się na budownictwie. Prawdziwym specjalistom, takim jak w Domato możesz zaufać - mamy wieloletnie doświadczenie.

 

Poza tym, ciągle rozszerza się wybór gotowych projektów, co pozwala znaleźć dom dopasowany do przestrzeni oraz Twoich możliwości finansowych. Już nie musisz się martwić, że wybierając “gotowca”, każdy dom na osiedlu będzie wyglądał tak samo. Lub że nie wykorzystasz przez niego całego potencjału działki. Wśród gotowych projektów domów w Domato na przykład możesz wybierać między innymi:

Na pewno wybierzesz swój wymarzony projekt! Pamiętaj też o pełnej dokumentacji, która ułatwi Ci realizację inwestycji.

Co ważne, wybór projektu domu gotowego to spokój, że wybierasz rozwiązanie sprawdzone i działające. Projekty są ciągle ulepszane i urozmaicane. Kolejnym plusem jest możliwość zobaczenia dokładnych wizualizacji 3D - to szczególnie ważne dla osób, które nie mają dobrze rozwiniętej wyobraźni przestrzennej. A chcą móc “podejrzeć” jak będzie wyglądać ich przyszły, nowy dom!

 

Zdementować należy też częste, nieprawdziwe założenie. Wielu ludzi myśli, że projektu gotowego nie da się w żaden sposób zmienić. To nieprawda! Jak najbardziej można wprowadzać pewne korekty czy sugestie. Możesz więc nadać gotowemu projektowi swojego własnego stylu.

 

A na koniec, dla wielu osób najważniejszy punkt - gotowe projekty są tańsze niż indywidualne. Nawet jeśli zdecydujesz się na wprowadzenie w niego jakiś poprawek, prawdopodobnie i tak całość wyjdzie taniej niż tworzenie w całości od nowa indywidualnego projektu.

 

Co musisz wiedzieć o projektach indywidualnych?

 

Mimo wszystko, także projekty indywidualne w pewnych przypadkach są lepszym rozwiązaniem. Jakie są ich zalety i kiedy powinny Cię zainteresować…?

  • Doskonałe dopasowanie - cóż, nie ma zmiłuj, jeśli umiemy się skomunikować z projektantem i przedstawić mu naszą wizję i oczekiwania - dom indywidualny brzmi jak rozwiązanie idealne. Pamiętaj jednak, że to niełatwe!
  • Jeśli Twoja działka jest szalenie nietypowa, albo marzą Ci się naprawdę niestandardowe elementy (czy to w domu, czy ogrodzie).
  • Naprawdę dobry architekt może zrobić dla Ciebie naprawdę niepowtarzalny dom. Jeśli już wybierasz więc tą opcję, upewnij się, że wybrałeś NAJLEPSZEGO, a nie NAJTAŃSZEGO specjalistę.

Projekt indywidualny czy gotowy? Podsumowanie

 

Jeśli stajesz przed wyborem projektu domu i nie wiesz czy wybrać indywidualny czy gotowy, koniecznie:

  1. Przemyśl swoje potrzeby - dokładnie zastanów się czego chcesz od tego domu, jakie są Twoje oczekiwania?
  2. Skontaktuj się ze specjalistami - nie da się znać na wszystkim, więc nie miej takich kompetencji. Nieważne, czy zgłosisz się do biura projektowego czy specjalisty - tak naprawdę prawdziwy profesjonalista pomoże Ci wybrać swój własny prezent.
powrót
1
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarkiX