twoja
lista
>

Faq

Dla inwestora i dewelopera.

Podoba Ci się stylistyka naszych domów. Podobnie myślisz o architekturze. Potrzebujesz projektu budynku usługowego, mieszkalnego wielorodzinnego. Zapraszamy do współpracy. Mamy na swoim koncie wiele budynków usługowych.

 

Planujesz inwestycję w zespół zabudowy mieszkaniowej. Szukasz ciekawych projektów dla zabudowy bliźniaczej, szeregowej. Na bazie naszej oferty opracujemy dla ciebie projekt na miarę potrzeb i możliwości.

Dobra i nowoczesna architektura to klucz do sukcesu. Zapraszamy do współpracy.

Projekty i zmiany indywidualne

Jeżeli nie znalazłeś projektu dla siebie, nie martw się, to jeszcze nie koniec!

 

Nasi architekci pomogą zaprojektować dom skrojony idealnie na miarę Twoich potrzeb. W ramach indywidualnych konsultacji i wyceny wprowadzimy zmiany do istniejących projektów lub stworzymy coś całkowicie nowego tylko dla Ciebie. Wierzymy w nowoczesność z zachowaniem pięknych tradycji budownictwa lokalnego i dopasowaniem do charakteru otoczenia. Budowa domu to niesamowita przygoda, warto mieć przy sobie kogoś z doświadczeniem. Dopasujemy każdy detal, doradzimy w aspektach formy i funkcjonalności. Na terenach okolicznych miasta Krakowa możemy wspomóc Twoją inwestycję na każdym etapie, od koncepcji po zamknięcie budowy. Oferujemy również prace projektowe nad innymi, większymi, typami zabudowy, nie tylko domami.

Zgoda na zmiany

  • dostosowanie fundamentów do warunków geotechnicznych na działce
  • podpiwniczenie całości lub fragmentu budynku bez zmiany charakteru elewacji budynku
  • realizacja budynku w lustrzanym odbiciu;
  • zmiana technologii wykonania domu: materiałów ściennych, izolacyjnych i wykończeniowych, przy spełnieniu wymaganych normą własności użytkowych ścian;
  • zmiana rodzajów stropów przy zachowaniu układu konstrukcyjnego oraz wymaganej wytrzymałości;
  • zmiana pokrycia dachowego na lżejsze, zmiana kąta nachylenia dachu w granicach 3 stopni;
  • zmiana lokalizacji ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych (przy zachowaniu nośności elementów konstrukcyjnych budynku);
  • zmiana wykonania wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych
  • dostosowanie budynku do potrzeb instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperatorem – likwidacja zbędnych kominów
  • zmiana układu funkcjonalnego – ilości, wielkości oraz przeznaczenia pomieszczeń na parterze i poddaszu;
  • zmiana ilości, wielkości i usytuowania okien połaciowych;
  • zmiana elewacyjnych materiałów wykończeniowych i kolorystyki;

Co zawiera nasza dokumentacja?

Nasze dokumentacje zawierają:

  1. Projekt Architektoniczno-Budowlany przeznaczony do adaptacji (3 kopie - rzuty, przekroje, elewacje, opis) - jest jednym z dwóch pojektów potrzebnych do uzyskania pozwolenia na budowę. Drugim projektem jest Projekt Zagospodarowania Działki lub Terenu, który wykonuje architekt lokalny i adaptujący Projekt Architektoniczno-Budowlany do warunków lokalnych.
  2. Projekt Techniczny przeznaczony do adaptacji (1 kopia) - potrzebny do budowy i odbioru budynku. Zawiera on szczegółowe opisy techniczne branż:
  • architektonicznej (w tym zestawienia okien i drzwi);
  • konstrukcyjnej;
  • instalacyjnej w zakresie danego projektu;
  • charakterystykę energetyczną budynku.

Elementy dodatkowe (za dodatkową opłatą):

  • uproszczone zestawienia materiałów budowlanych i stali.

 

Adaptacja projektu do działki

Dla uzyskania pozwolenia na budowę niezbędne jest opracowanie Projektu Budowlanego, na który składa się: projektu zagospodarowania terenu oraz nasz projekt katalogowy poddany adaptacji.

 

Projekt zagospodarowania terenu opracowuje się dla danej działki lub terenu na mapie do celów projektowych. Uwzględnia się tam wymagania przepisów lokalnych (miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy), uwarunkowania lokalne, takie jak: sąsiedztwo, dojazd, zieleń istniejąca, odległości od granic i innych budynków, dostęp do mediów itd. Zazwyczaj takie opracowanie wykonuje projektant architekt działający na rynku lokalnym.

 

Adaptacja naszego projektu katalogowego polega na jego dostosowaniu do wymogów lokalnych obejmujących dopasowanie fundamentów do kształtu działki (działki na spadku) oraz do parametrów geologicznych gruntu. Analizuje się również w zależności od rejonu kraju normy obciążenia wiatrem i śniegiem, a także dopasowuje projekt do wymagań klienta dokonując zmian dopuszczonych przez nas bez dodatkowej zgody (opisanych w punkcie zmiany w projekcie)

Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarkiX