twoja
lista
>

Nowoczesne projekty domów – trendy 2019

Od kilku lat w projektowaniu domów najważniejsze jest to, aby budynek był ekologiczny i energooszczędny – wielkie i wymyślne bryły są już dawno niemodne. Czy możliwe jest tanie wybudowanie domu, którego późniejsze koszty utrzymania nie będą nadwyrężały budżetu Mieszkańców? Poznaj trendy w projektowaniu domów na 2020 rok!

 

Domy tanie i łatwe w budowie
Budowa wymarzonego domu jest sporym przedsięwzięciem, także finansowym. Nic więc dziwnego, że jej koszt jest jednym z najważniejszych czynników, które bierzemy pod uwagę decydując się na jeden z projektów. Obecne trendy, także na 2020 rok, polegają więc na dążeniu do jak najbardziej ekonomicznej budowy. Sprzyjają temu projekty domów nowoczesnych w charakterystyce nowoczesnej chatki które uwzględniają regularną i prostą bryłę budynku, która jest pokryta dwu- lub czterospadowym dachem.

Nowoczesne chatki są dzięki temu nie tylko proste i tanie w budowie, ale niwelują również możliwość powstawania tak zwanych mostków cieplnych, przez które ciepło mogłoby się ulatniać na zewnątrz. Ich projekty przewidują również budowę dachu dwuspadowego, który nie posiada okapu, to znaczy, że kończy się równo ze ścianą – takie rozwiązanie sprzyja oszczędnościom.

 

Projekty domów energooszczędnych
Już od 2021r. zacznie obwiązywać kolejny etap rozporządzenia WT2021, dotyczący warunków technicznych budynków. Wtedy nowobudowane domy jednorodzinne będą musiały być jeszcze bardziej energooszczędne. Nowoczesne projekty domów w charakterystyce chatki oznaczane są skrótem WT2021, co oznacza, że spełniają wszystkie wymogi prawne, które zaczną obowiązywać już za dwa lata. Oparte są przede wszystkim na prostej bryle budynku, która jest gwarantem energooszczędności.

Warto więc zdecydować się na taki projekt. Jest to nie tylko aktualny trend – dzięki takim rozwiązaniom nowo wybudowany dom prędko nie straci na wartości, będzie również świetną inwestycją dla rodziny. Podwyższone parametry cieplne wiążą się z nieznacznie droższymi kosztami samej budowy, jednak szybko zwracają się na rachunkach za ogrzewanie. Różnica jest naprawdę odczuwalna zarówno dla domowego budżetu, jak i dla środowiska.

 

Ekologia i energooszczędność domów nowoczesnych
Domy bezpieczne, ekologiczne, proste w budowie i niedrogie w eksploatacji, a także nie wpływające negatywnie na środowisko – to największy trend nie tylko na 2020 rok, ale także na następne lata. Nic więc dziwnego, że projekty domów energooszczędnych cieszą się rosnącą popularnością.

Oczywiście, aby dom był energooszczędny, musi być wyposażony w nowoczesne instalacje, oparte na odnawialnych źródłach energii. Należy do nich pompa ciepła, system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja, a także kolektory słoneczne, które wspomagają systemy cieplne. Instalacje te zwiększają same koszty budowy, jednak pozwalają na znaczące oszczędności podczas wieloletniej eksploatacji domu.

Już od kilku lat największą uwagę w budownictwie zwraca się na energooszczędność domów – rok 2020 z pewnością podtrzyma te tendencje, które są przyjazne dla budżetu rodziny i środowiska naturalnego.

powrót
1
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarkiX