twoja
lista
>

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem? Najskuteczniejsze rozwiązania

Widok splądrowanego domu lub mieszkania, z którego wyniesiono wszystkie najcenniejsze przedmioty, to koszmar, z którym nikt nie chciałby się zetknąć. Aby nie być niczym przysłowiowy Polak - mądrym po szkodzie - lepiej zawczasu zadbać o odpowiednie przygotowanie nieruchomości, tak aby maksymalnie utrudnić, a najlepiej wręcz uniemożliwić włamanie. Sprawdźmy, co jest wymieniane przez ekspertów jako najskuteczniejsze zabezpieczenie domu.

 

Jak zabezpieczyć dom? Proste i skuteczne sposoby

Do większości włamań dochodzi pod nieobecność właścicieli, dlatego najwięcej takich incydentów ma miejsce w okresie wakacji, kiedy całe osiedla pustoszeją i złodziejom jest się łatwiej zakraść bez zwracania niczyjej uwagi. W tym miejscu warto też nadmienić, że statystyki pokazują, iż budowa domu z dala od innych zabudowań zwiększa ryzyko włamania - właśnie z tego powodu, że złodzieje też starają się unikać ryzyka związanego z tym, że mogą zostać przez kogoś zauważeni. To może być dla właścicieli wskazówka, jak zabezpieczyć dom przed włamaniem w sposób prosty, tani i skuteczny - montując oświetlenie zewnętrzne z czujką reagującą na ruch. A co jeśli ten krok mamy już za sobą?

 

Najskuteczniejsze zabezpieczenie domu

Zastanawiając się nad tym, jak zabezpieczyć dom, warto poszukać jego najsłabszych punktów. Pamiętajmy, że złodziej będzie szukał najprostszej drogi na dostanie się do wnętrza. Często skupiamy się na solidnych, pancernych wręcz drzwiach antywłamaniowych, podczas gdy z drugiej strony domu znajdują się najzwyklejsze drzwi balkonowe prowadzące na taras. Jak myślisz, którą drogę wybierze włamywacz? Dlatego warto wyposażyć wszystkie okna, a już zwłaszcza te zlokalizowane na parterze, w solidne rolety antywłamaniowe. I oczywiście należy pamiętać o ich zamykaniu na czas nieobecności domowników. Zastanów się też, czy do Twojego domu prowadzą jakieś dodatkowe wejścia. Może jest on połączony z garażem albo z piwnicą, która ma również osobne wejście? Warto poświęcić tym elementom uwagę i upewnić się, czy aby nie są piętą achillesową naszych zabezpieczeń.

 

A co z rozwiązaniami wykorzystującymi elektronikę? W temacie tego jak zabezpieczyć dom przed włamaniem na jednym z pierwszych miejsc wymieniany jest alarm. I można twierdzić, że nie powstrzyma zdeterminowanego złodzieja przed dokonaniem włamania, ale niektórych na pewno odstraszy już sama tabliczka z logo firmy ochroniarskiej na ogrodzeniu. Tak czy tak alarm, który po pierwsze robi dużo hałasu, a po drugie zawiadamia firmę ochroniarską, sprawia, że złodziej ma niewiele czasu na plądrowanie, zanim będzie musiał ratować się ucieczką. Dzięki temu nasze straty mogą być mniejsze. Podobnie sprawa się ma z monitoringiem - nie udaremni samego włamania, ale być może umożliwi policji zidentyfikowanie sprawcy.

 

Jeden element to za mało

Jak widać, odpowiedź na pytanie jak zabezpieczyć dom jest złożona i nie ma jednej drogi gwarantującej skuteczność. Warto na pewno podejść do tego zagadnienia kompleksowo. Przeznaczanie całego budżetu na jedno solidne zabezpieczenie, które złodziej po prostu ominie i wybierze inną drogę do wnętrza domu, mija się z celem. Najskuteczniejsze zabezpieczenie domu może składać się z drzwi antywłamaniowych, solidnych rolet zewnętrznych na oknach, alarmu i kamer (można też zamontować ich atrapy). Taki zestaw powinien zapewniać poczucie bezpieczeństwa i życzymy każdemu, aby nie musiał na własnej skórze przekonywać się o jego skuteczności.

 

Dowiedz się również, jak wybrać projekt domu!

powrót
1
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarkiX